Future Farming wybuduje kolejną farmę akwaponiczną w miejscowości Přerov nad Labem

27. 11. 2022

Firma Future Farming planuje budowę czwartej farmy akwaponicznej niedaleko Pragi, w miejscowości Přerov nad Labem.

Na działce o powierzchni dwóch hektarów w miejscowości Přerov nad Labem powstaje już nasza czwarta farma akwaponiczna w Czechach. I chociaż nie posiadamy żadnej farmy produkcyjnej w Czechach, prowadziliśmy intensywne poszukiwania odpowiedniego brownfieldu pod jej budowę. Naszym celem było znalezienie odpowiedniej lokalizacji, by móc dostarczać żywność akwaponiczną do Pragi. Pod tym względem Přerov nad Labem ma dla nas położenie strategiczne.

Ogromną zaletą tego obszaru rolniczego jest fakt, iż posiada idealne parametry pod budowę kolejnej infrastruktury akwaponicznej. Na terenie tym znajdują się wyremontowane szklarnie o powierzchni 5000 metrów kwadratowych, które chcemy wykorzystać pod uprawy warzyw akwaponicznych. Poza szklarniami dostępny jest również dwupiętrowy budynek o powierzchni zabudowy 900 metrów kwadratowych. Unikniemy w ten sposób dużych prac budowlanych (takich jak budowa szklarni czy budynku administracyjnego). 

W kolejnych miesiącach planujemy skupić całą uwagę na projektowaniu farmy akwaponicznej. Przeprowadzimy audyt dostępnych źródeł oraz sprawdzimy obiekty, postaramy się optymalnie wykorzystać wszystkie pomieszczenia oraz sporządzimy odpowiednią dokumentację projektową farmy i technologii.

Pracujemy nad zdrowszą przyszłością, ponieważ dostrzegamy w akwaponice ogromny potencjał, podobnie jak w zapotrzebowaniu na zdrową żywność ze zrównoważonych źródeł.

DALŠÍ ČLÁNKY

Všechny články
calendar-fullcrossmenu