Farma akwaponiczna Přerov nad Labem

Farmy

Farma akwaponiczna Přerov nad Labem

Nasza czwarta farma akwaponiczna powstaje na dwuhektarowej działce w miejscowości Přerov nad Labem. Ze względu na to, że nie posiadamy żadnej farmy produkcyjnej w historycznych Czechach, prowadziliśmy intensywne poszukiwania odpowiedniego terenu poprzemysłowego pod jej budowę. Produkty akwaponiczne z tej farmy będą dostarczane do stolicy Czech – do Pragi.

5 000 m²

szklarnia całoroczna

900 m²

część wewnętrzna dla roślin

Planowane ramy inwestycyjne

22,8 mln EUR

wykonano 15 %

stan na: 1.04.2023r

Aquaponická farma Přerov nad Labem

Na działce o powierzchni dwóch hektarów w miejscowości Přerov nad Labem powstaje czwarta farma akwaponiczna w Czechach. Ze względu na to, że nie posiadamy żadnej farmy produkcyjnej w historycznych Czechach, prowadziliśmy intensywne poszukiwania odpowiedniego terenu poprzemysłowego pod jej budowę.

Na terenie tym znajdują się wyremontowane szklarnie o powierzchni 5 000 metrów kwadratowych, które chcemy wykorzystać pod uprawy warzyw akwaponicznych oraz hodowlę ryb słodkowodnych.

  • 5 000 m²

    szklarnia całoroczna

  • 900 m²

    część wewnętrzna dla roślin

  • produkcja warzyw i ziół

  • produkcja ryb słodkowodnych

Znaczenie strategiczne farmy

Podczas poszukiwania działki naszym celem było znalezienie odpowiedniej lokalizacji, by móc dostarczać żywność akwaponiczną do Pragi. Pod tym względem Přerov nad Labem ma dla nas położenie strategiczne. Ogromną zaletą tego obszaru rolniczego jest fakt, iż posiada idealne parametry pod budowę kolejnej infrastruktury akwaponicznej.

Ukierunkowanie produkcyjnej ekologicznej farmy akwaponicznej Přerov nad Labem

Saláty

Saláty

Uprawa sałat akwaponicznych

Na naszej farmie w miejscowości Přerov nad Labem planujemy produkcję akwaponicznych warzyw liściastych, takich jak boćwina, kapusta chińska (pak choi), seler naciowy i sałaty lollo biondo lub crystal – lalique.

Zioła

Zioła

Produkcja ziół akwaponicznych

Jedną z głównych zalet naszej produkcji akwaponicznej jest to, że jest ona ekologiczna, lokalna i uprawiana bez użycia środków chemicznych. Zioła, które uprawiamy w Letonicach – na przykład kolendrę – dostarczamy konsumentom zarówno świeżo ścięte, jak i przetworzone, np. w postaci pesto.

Ryby

Ryby

Hodowla ryb akwaponicznych

Część rybna systemów akwaponicznych na naszych farmach opiera się technologicznie na tak zwanych recyrkulacyjnych systemach akwakultury (RAS). Ryby trzymane są w zbiornikach hodowlanych, których wielkość zależna jest od docelowej wielkości oraz gatunku ryb. Aby zapewnić rybom odpowiednie warunki, konieczne jest zapewnienie odpowiedniego przepływu wody przez zbiorniki, szybkie i skuteczne usuwanie zanieczyszczeń stałych ze zbiorników, utrzymanie odpowiednich wartości nasycenia tlenem i pH oraz zapewnienie skutecznego rozkładu produktów metabolizmu ryb, zwłaszcza amoniaku.

Future Farming uprawia żywność za pomocą technologii przyszłości

DOŁĄCZ DO AKWAPONIKI

MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ LOKALNIE

Dołącz do społeczności nowoczesnego rolnictwa na miarę XXI wieku. Możesz też przyczynić się do lepszej przyszłości naszego kraju. To proste.