Produkcyjna farma akwaponiczna Brno - Heršpice

Farmy

Produkcyjna farma akwaponiczna Brno - Heršpice

Największa wertykalna farma akwaponiczna w Czechach, gdzie akwaponika jest synonimem ekologii. Farma powstała na terenie poprzemysłowym i w największym możliwym stopniu wykorzystuje do działania energię słoneczną.

Warzywa

770 ton rocznie

Ryby

320 ton rocznie

Planowane ramy inwestycyjne

9,12 mln EUR

wykonano 75 %

stan na: 1.04.2023r

Produkcyjna farma akwaponiczna i rybna Brno - Dolní Heršpice

Nasza farma w dzielnicy Brna Dolní Heršpice jest największą produkcyjną farmą akwaponiczną w Czechach. Odremontowana hala i szklarnie ogrzewane przez słońce przystosowane są do całorocznej uprawy akwaponicznej warzyw liściastych, ziół i hodowli ryb ciepłolubnych. Produkty pochodzące z farmy akwaponicznej w pierwszej kolejności przeznaczone są dla klientów z Brna i okolic.

Szklarnie w Brnie Dolní Heršpice wyposażono w nowoczesne pokrycie o mocnych właściwościach termoizolacyjnych, co umożliwia hodowlę ryb ciepłolubnych przez cały rok, przy jednoczesnym zachowaniu korzystnych kosztów energii. Do ekologicznego ogrzewania szklarni wykorzystywana jest energia słoneczna.

 • 9 000 m²

  szklarnia całoroczna

 • 1 500 m²

  część wewnętrzna do hodowli ryb

 • 770 ton rocznie

  produkcja warzyw liściastych

 • 320 ton rocznie

  produkcja suma afrykańskiego

JAK WYGLĄDAJĄ NASZE FARMY AKWAPONICZNE?

Tutaj możesz zobaczyć, jak wygląda farma Future Farming Kaly

Ukierunkowanie produkcyjnej ekologicznej farmy akwaponicznej Brno - Dolní Heršpice

Warzywa

Warzywa

Uprawa warzyw akwaponicznych

Do budowy farmy w dzielnicy Brna Dolní Heršpice wykorzystaliśmy teren poprzemysłowy, na którym dominują obecnie szklarnie ogrzewane przez słońce, w których uprawiamy różne rodzaje warzyw liściastych, owocowych i korzeniowych. Wykorzystujemy wertykalny system upraw z funkcją ogrzewania, chłodzenia oraz wegetacji zimowej, dzięki czemu produkcja żywności jest możliwa w ciągu całego roku.

Sałata siewna to jeden z wielu rodzajów warzyw akwaponicznych uprawianych na naszej wertykalnej farmie ekologicznej w dzielnicy Brna Dolní Heršpice.

Ryby

Ryby

Hodowla ryb akwaponicznych

Farma akwaponiczna w dzielnicy Brna Dolní Heršpice obejmuje przestrzeń do akwaponicznej hodowli ryb, w tym przypadku konkretnie suma afrykańskiego. Sum to ryba, której mięso ze względu na swoją soczystość i wysoką zawartość białka uważane jest za specjał kulinarny.

Rocznie farma w dzielnicy Brna Dolní Heršpice produkuje 320 ton suma afrykańskiego, który cieszy się w Czechach dużą popularnością.

Sadzonki

Sadzonki

Uprawa sadzonek akwaponicznych

Na naszej farmie w Brnie Dolní Heršpice wydzieliliśmy również miejsce na szkółkę sadzonek akwaponicznych, które dostarczamy także na inne prowadzone przez nas farmy akwaponiczne. Naszym celem jest osiągnięcie całkowitej niezależności – od nasionka, przez sadzonkę, aż po dojrzałe warzywa – wszystko to uprawiamy na naszych ekologicznych farmach akwaponicznych.

Uprawa własnych sadzonek prowadzi nie tylko do samowystarczalności w ramach produkcji roślin, ale także do obniżenia kosztów operacyjnych. Nie musimy sprowadzać sadzonek z zagranicy.

Future Farming uprawia żywność za pomocą technologii przyszłości

DOŁĄCZ DO AKWAPONIKI

MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ LOKALNIE

Dołącz do społeczności nowoczesnego rolnictwa na miarę XXI wieku. Możesz też przyczynić się do lepszej przyszłości naszego kraju. To proste.