Farmy Future Farming

Future Farming buduje infrastrukturę akwaponiczną w Czechach i na Słowacji. Zapewnia swoim partnerom międzynarodowym kompleksowe usługi w zakresie akwaponiki, hydroponiki i systemów RAS. W ramach dostaw części technologicznych, jednostek technologicznych lub budowy farm wykorzystuje swoje know-how i innowacje w precyzyjnym rolnictwie wertykalnym na całym świecie.

Farmy podzielone są według technologii na akwaponiczne, hydroponiczne i RAS, a następnie według ich ukierunkowania na badawczo-produkcyjne, produkcyjne i edukacyjne.

FARMY BADAWCZE

Obiekty i farmy związane z nauką, badaniami i transferem technologii.
Farmy edukacyjne Future Farming

FARMY EDUKACYJNE

Obiekty i farmy ukierunkowane na edukację szerokiego ogółu społeczeństwa.
Farmy edukacyjne Future Farming

JESTEŚMY FUTURE FARMING

Tutaj możesz zobaczyć, jak wygląda badawczo-produkcyjna farma akwaponiczna Future Farming Kaly

Akwaponiczna, wertykalna i ekologiczna – taka właśnie jest farma Future Farming w miejscowości Kaly niedaleko Brna.

Technologia na farmach Future Farming

AKWAPONIKA

AKWAPONIKA

Akwaponika to system, który opiera się na naturalnym cyklu nawożenia w przyrodzie: zwierzęta dostarczają pożywienia roślinom, a rośliny zwierzętom. W zaawansowanej akwaponice, w odróżnieniu od natury, system ten jest kontrolowany.

Zalety akwaponiki:

 • wspólna hodowla ryb słodkowodnych i uprawa roślin
 • oszczędność wody do 95% w porównaniu z rolnictwem konwencjonalnym
 • całoroczna produkcja niezależna od pogody
 • bardzo zdrowe, smaczne i wartościowe pod względem odżywczym produkty
 • zyski nieporównywalne z rolnictwem konwencjonalnym
HYDROPONIKA

HYDROPONIKA

Hydroponika to nowoczesny i bardzo czysty sposób uprawy roślin bez gleby w roztworze odżywczym. Mówiąc najprościej, wszystko to, co jest potrzebne do takiej uprawy to roślina, roztwór odżywczy i podłoże do uprawy, by utrzymać roślinę w doniczce.

Zalety hydroponiki:

 • niskie zużycie wody
 • mniejsze ryzyko wystąpienia szkodników
 • doskonała kontrola odżywiania roślin
 • większa wydajność uprawy
 • wyższe plony
RAS

RAS

Recyrkulacyjne systemy akwakultury (RAS) są przyszłością intensywnej hodowli ryb. Tylko w RAS możliwa jest intensywna hodowla ryb w pełni kontrolowanym środowisku. Jednocześnie jednak w sposób przyjazny dla środowiska i zrównoważony, z minimalnym wpływem na otaczające ekosystemy.

Zalety RAS:

 • niskie zużycie wody
 • wysoka obsada na małej powierzchni
 • eliminacja chorób ze środowiska zewnętrznego
 • minimalny wpływ na otaczające ekosystemy
 • optymalne warunki dla wzrostu przez cały rok
BUDOWA FARMY
TECHNOLOGIA
PROWADZENIE FARMY
ZBYT PRODUKTÓW

Dlaczego warto zainwestować w Future Farming

Nasze know-how budujemy na technologiach nowoczesnego rolnictwa – zaawansowanej akwaponice, hydroponice i RAS. Mamy gospodarkę o obiegu zamkniętym wraz z łańcuchem dostawczo-odbiorczym. Jesteśmy bezpieczną branżą ekonomiczną.

 • RENTOWNOŚĆ

  Perspektywiczna i wysoce dochodowa branża

  Ludzie zawsze będą jeść – to właśnie sprawia, że nasza branża jest perspektywiczna i wysoce dochodowa. Okres zwrotu inwestycji w farmę akwaponiczną wynosi 3-7 lat w zależności od konkretnego projektu. Pozwól, by Twoje pieniądze pracowały za Ciebie, stwórz stabilne źródło dochodu i wspieraj projekt, który bezpośrednio wpływa na naszą planetę i życie przyszłych pokoleń.

 • NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNOLOGIE

  Akwaponika to najnowocześniejsza forma rolnictwa

  Akwaponika jest nowoczesna, ale nie nowa. A wręcz przeciwnie, metoda ta powraca do pierwotnych praw przyrody, czyli symbiozy roślin i ryb. Future Farming rozwija tę metodę czystego rolnictwa w najnowocześniejszej formie, korzystając z własnej technologii i powiązań z wieloma uniwersytetami.

 • LIDER NA RYNKU W EUROPIE

  Największa firma akwaponiczna z globalnymi ambicjami

  Future Farming jest największą firmą akwaponiczną w Czechach i na Słowacji. Posiada ambicje, by stać się globalnym liderem w zaawansowanej akwaponice, hydroponice i RAS. Partnerami Future Farming są banki, takie jak Česká spořitelna, grupa finansowa GFF oraz prywatni inwestorzy.

 • WYSOCE DOCHODOWA BRANŻA

  Inwestowanie w perspektywiczną i wysoce dochodową branżę

  Farma w dzielnicy Brna Dolní Heršpice jest największą farmą akwaponiczną w Europie. Pokrywa jednak zaledwie 0,083% całkowitej konsumpcji warzyw w Czechach. By akwaponika pokryła 10% czeskiego rynku, musielibyśmy wybudować farmy akwaponiczne o wartości 19,5 mld koron czeskich. Luka na rynku, a co za tym idzie potencjał inwestycyjny jest wciąż ogromny.

Future Farming uprawia żywność za pomocą technologii przyszłości

Zostań częścią naszego sukcesu

Może Cię zainteresować

MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ LOKALNIE

Dołącz do społeczności nowoczesnego rolnictwa na miarę XXI wieku. Możesz też przyczynić się do lepszej przyszłości naszego kraju. To proste.