Państwo angażować

Niech Twoje finanse
ROSNĄ DLA PRZYSZŁOŚCI

Nowoczesne rolnictwo pieśnią przyszłości. Nastrajamy instrumenty już dziś.

Wyhoduj swoją inwestycję

JESTEŚMY WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU I CZASIE

Perspektywiczność naszych farm determinowane jest przez zapotrzebowanie społeczeństwa na czystą i lokalną żywność, jednakże najistotniejsze jest uzyskanie niezależności żywieniowej regionu, która związana jest ze zmianami w obrębie klimatu oraz sytuacją geopolityczną.

NIEZALEŻNIE OD POGODY

Nasze gospodarstwa są w pełni produktywne niezależnie od pory roku i jej urodzajności. Mają one swój własny klimat, który pozwala na obfite zbiory i połowy przez cały rok.

PRZYDATNOŚĆ EKOLOGICZNA

Gwarantujemy czysto naturalne pochodzenie żywności, bez sztucznych nawozów, chemii czy modyfikacji genetycznych. Prowadzimy gospodarstwa rolne przy minimalnym zużyciu wody i energii.

SAMOWYSTARCZALNOŚĆ REGIONU

Po co importować z zagranicy, skoro najwyższej jakości żywność może rosnąć u nas w domu? Nasze gospodarstwa znajdują się w bliskiej odległości od miast, które zaopatrują.

JAK DZIAŁA AKWAPONIKA?

MIEJ SWÓJ UDZIAŁ W NASZYM SUKCESIE

Nie przegap swojej szansy na przyszłość. Niech Twoje finanse rosną tak zdrowo, jak to potrafi nasza sałata. Oferujemy Państwu nawet do 14 % zwrotu z inwestycji. Jakie są opcje?

INWESTUJ 
W OBLIGACJE

INWESTYCJE OD:
2,000 €
ODSETKI:
8–13 % p.a.

Wchodzimy na rynek, na którym nie mamy konkurencji i już planujemy ekspansję na inne kraje. W pełni przekonani, że jest to okazja, która może się już nie powtórzyć.

NA CO PRZEZNACZAMY PIENIĄDZE Z OBLIGACJI?
Zakup gruntów i budynków dla dodatkowych gospodarstw
Rozwój i budowa technologii akwaponicznej
Koszty operacyjne (energia elektryczna, gaz i woda)
Uchwyty i pasza dla ryb
Sadzenie warzyw
Logistyka sprzedaży produktów
Chcę inwestować

ZOSTAŃ
JEDNYM Z WŁAŚCICIELI

INWESTYCJE OD:
4,000 €

Pogłębiamy nasze know-how i ulepszamy nasze technologie, jednocześnie z powodzeniem prowadząc nasze gospodarstwa. Już teraz projektujemy nowe gospodarstwa, które mogą się stać naszą wspólną własnością.

CO KUPUJESZ RAZEM Z FARMĄ?
Określimy idealną lokalizację i zorganizujemy niezbędne pomieszczenia, w tym działkę
Zbudujemy działającą farmę akwaponiczną wraz z naszą technologią
Zapewnimy jej sprawne funkcjonowanie, zatrudnimy i profesjonalnie przeszkolimy pracowników
Wykonujemy analizy ekonomiczne dla uprawy i hodowli najbardziej opłacalnych roślin i ryb
Będziemy zwracać uwagę na regularne inspekcje części hodowlanej i rybnej
Zorganizujemy przetwarzanie i wprowadzanie do obrotu całej produkcji rolnej, w tym wprowadzanie do obrotu
WYBÓR FORMY WSPÓŁPRACY
od 40 000 EUR

ZOSTAŃ WŁAŚCICIELEM FARMY LUB TECHNOLOGII

Wybuduj własną farmę lub zastosuj w swoim obiekcie sprawdzoną technologię akwaponiczną, hydroponiczną, RAS lub ich połączenie. Zwrot z inwestycji 5-7 lat.
od 4 000 EUR

ZAINWESTUJ W AKCJE 

Kup udziały jednej z farm akwaponicznych, hydroponicznych lub RAS, resztą zajmie się Future Farming.
od 10 000 m2

WYCEŃ SWOJĄ DZIAŁKĘ

Zarób na wynajmie lub sprzedaży działki pod farmę akwaponiczną, hydroponiczną lub RAS.
CHCĘ MIEĆ UDZIAŁ W FARMIE

CZY MASZ PYTANIA? NIE JESTEŚ SAM

O to pytano nas najczęściej.

Jakie owoce, warzywa i ryby możemy produkować w systemie akwaponicznym?

W Future Farmingu możemy stworzyć warunki dla życia ryb i roślin w najdrobniejszych szczegółach. Od temperatury wody i powietrza do bardzo dokładnych parametrów pH lub tlenu rozpuszczonego w wodzie. To pozwala nam na hodowlę prawie każdego rodzaju ryb i zwierząt słodkowodnych oraz łączenie ich z warzywami i owocami. Możemy uprawiać bardzo egzotyczne warzywa, które w przeciwnym razie musiałyby być importowane przez pół świata.

Dlaczego oświetlenie jest ważne w akwaponice?

Światło dostarcza roślinom energię. Nasze gospodarstwa wykorzystują światło słoneczne, które jest oczywiście najlepsze dla roślin, ale na naszych szerokościach geograficznych musimy również używać sztucznego światła, szczególnie w zimie. Dzięki postępom w technologii oświetlenia LED oraz najnowszym badaniom nad fotosyntezą i chlorofilem, jesteśmy teraz w stanie zaprojektować te lampy tak, aby dokładnie spełniały potrzeby każdej rośliny. W ten sposób zużycie energii elektrycznej może być zoptymalizowane, a elektrownie otrzymują dokładnie tyle, ile potrzebują. Stoi za tym wiele lat badań i testów. Ostatnie badania przeprowadzone przez holenderskich producentów świateł do uprawy wykazały , że możliwa jest uprawa tej samej jakości roślin przy sztucznym świetle, co przy świetle słonecznym. Również w tym obszarze bazujemy na najbardziej nowoczesnej technologii.

Dlaczego w akwaponice używane są bakterie?

Bakterie odgrywają kluczową rolę w obiegu składników odżywczych. Tak jak człowiek posiada do 2 kg bakterii w jelitach, aby efektywnie wchłaniać składniki odżywcze z pożywienia, tak w systemie akwaponicznym bakterie te przekształcają produkty przemiany materii ryb w składniki odżywcze dla roślin. Pierwsza kolonia bakterii żyje w jelitach ryby, gdzie przetwarza pokarm. Druga kolonia żyje w filtrach biologicznych. Obie kolonie są monitorowane i w razie potrzeby uzupełniane. Kluczem jest zastosowanie specjalnej paszy, do której bakterie są przyzwyczajone, a cały proces przebiega bardzo sprawnie. Jeśli kolonie bakterii zostaną zakłócone, na przykład przez stosowanie środków chemicznych lub antybiotyków, procesy fermentacji lub gnicia przejmą kontrolę i cały system akwaponiczny przestanie funkcjonować. Dlatego też stosowanie tych substancji w akwaponice jest niedopuszczalne. Kolonie są zbiorem kilkudziesięciu gatunków bakterii, które razem robią dokładnie to, co jest potrzebne. W tej dziedzinie zainwestowaliśmy ogromne środki w badania nad odpowiednimi gatunkami bakterii i jest to kluczowa część naszego know-how. Niewłaściwe obchodzenie się z żywnością i bakteriami jest najczęstszym powodem, dla którego akwaponika może u kogoś nie zadziałać lub upaść.

Czy akwaponika jest lepsza w otwartej czy zamkniętej przestrzeni?

Każde zastosowanie ma swoje wady i zalety. Wyższe plony i całoroczna praca mogą być osiągnięte w ograniczonej przestrzeni. Jest to jednak równoważone przez wyższe zużycie energii. W zastosowaniach zewnętrznych zużycie energii jest minimalne, ale mogą być one eksploatowane tylko sezonowo. Dalsze różnice dotyczą wymagań w zakresie higieny środowiska i przestrzegania wymogów jakościowych. Zewnętrzne aplikacje nigdy nie będą w stanie sprostać standardom jakości ustanowionym przez AQP Food dla absolutnej jakości żywności.

NIE JESTEŚMY FATA MORGANĄ, MAMY NAMACALNE WYNIKI

Wszystko, co tu mówimy, zostało już potwierdzone. Budowa i uruchomienie 4 funkcjonalnych farm, ich plony, potwierdzone wartości odżywcze produktów, a nawet popyt, który kilkakrotnie przewyższa naszą obecną podaż.

9

kluczowych
inwestorów

2

rynki funkcjonalne
w Czechach

11

zapalonych
pracowników

198

ton warzyw
i ryb rocznie

CZY MOŻECIE RÓWNIEŻ UDOSTĘPNIĆ NAM SZKLARNIĘ LUB DZIAŁKĘ?

muszę to zobaczyć
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram