Państwo angażować

POZWÓL SWOIM FINANSOM
ROSNĄĆ DLA PRZYSZŁOŚCI

Akwaponika jest muzyką jutra. Już dziś stroimy do niej instrumenty

PIELĘGNUJ SWOJE INWESTYCJE

JESTEŚMY W ODPOWIEDNIM CZASIE W ODPOWIEDNIM MIEJSCU

O perspektywicznej przyszłości naszych gospodarstw decyduje ich niska energochłonność, ekologiczne zasady funkcjonowania oraz rosnąca potrzeba samowystarczalności żywnościowej, związana z zapotrzebowaniem na produkty regionalne, zmianami klimatycznymi i uwarunkowaniami epidemiologicznymi.

NIEZALEŻNIE OD POGODY

Nasze gospodarstwa są w pełni produktywne niezależnie od pory roku i jej urodzajności. Mają one swój własny klimat, który pozwala na obfite zbiory i połowy przez cały rok.

PRZYDATNOŚĆ EKOLOGICZNA

Gwarantujemy czysto naturalne pochodzenie żywności, bez sztucznych nawozów, chemii czy modyfikacji genetycznych. Prowadzimy gospodarstwa rolne przy minimalnym zużyciu wody i energii.

SAMOWYSTARCZALNOŚĆ REGIONU

Po co importować z zagranicy, skoro najwyższej jakości żywność może rosnąć u nas w domu? Nasze gospodarstwa znajdują się w bliskiej odległości od miast, które zaopatrują.

JAK DZIAŁA AKWAPONIKA?

MIEJ SWÓJ UDZIAŁ W NASZYM SUKCESIE

Nie przegap swojej szansy na przyszłość. Niech Twoje finanse rosną tak zdrowo, jak to potrafi nasza sałata. Oferujemy Państwu nawet do 14 % zwrotu z inwestycji. Jakie są opcje?

INWESTUJ 
W OBLIGACJE

INWESTYCJE OD:
2,000 €
ODSETKI:
14 % p.a.

Wchodzimy na rynek, na którym nie mamy konkurencji i już planujemy ekspansję na inne kraje. W pełni przekonani, że jest to okazja, która może się już nie powtórzyć.

NA CO PRZEZNACZAMY PIENIĄDZE Z OBLIGACJI?
Zakup gruntów i budynków dla dodatkowych gospodarstw
Rozwój i budowa technologii akwaponicznej
Koszty operacyjne (energia elektryczna, gaz i woda)
Uchwyty i pasza dla ryb
Sadzenie warzyw
Logistyka sprzedaży produktów
Chcę inwestować

ZOSTAŃ
JEDNYM Z WŁAŚCICIELI

INWESTYCJE OD:
4,000 €

Pogłębiamy nasze know-how i ulepszamy nasze technologie, jednocześnie z powodzeniem prowadząc nasze gospodarstwa. Już teraz projektujemy nowe gospodarstwa, które mogą się stać naszą wspólną własnością.

CO KUPUJESZ RAZEM Z FARMĄ?
Określimy idealną lokalizację i zorganizujemy niezbędne pomieszczenia, w tym działkę
Zbudujemy działającą farmę akwaponiczną wraz z naszą technologią
Zapewnimy jej sprawne funkcjonowanie, zatrudnimy i profesjonalnie przeszkolimy pracowników
Wykonujemy analizy ekonomiczne dla uprawy i hodowli najbardziej opłacalnych roślin i ryb
Będziemy zwracać uwagę na regularne inspekcje części hodowlanej i rybnej
Zorganizujemy przetwarzanie i wprowadzanie do obrotu całej produkcji rolnej, w tym wprowadzanie do obrotu
WYBÓR FORMY WSPÓŁPRACY

KAPITAŁ AKCYJNY

Future Farming zapewnia funkcjonowanie na wspólnej farmie

WSPÓLNY PROJEKT

Future Farming zapewnia funkcjonowanie na wspólnej farmie
CHCĘ MIEĆ UDZIAŁ W FARMIE

CZY MASZ PYTANIA? NIE JESTEŚ SAM

O to pytano nas najczęściej.

Jakie owoce, warzywa i ryby możemy produkować w systemie akwaponicznym?

W Future Farmingu możemy stworzyć warunki dla życia ryb i roślin w najdrobniejszych szczegółach. Od temperatury wody i powietrza do bardzo dokładnych parametrów pH lub tlenu rozpuszczonego w wodzie. To pozwala nam na hodowlę prawie każdego rodzaju ryb i zwierząt słodkowodnych oraz łączenie ich z warzywami i owocami. Możemy uprawiać bardzo egzotyczne warzywa, które w przeciwnym razie musiałyby być importowane przez pół świata.

Dlaczego oświetlenie jest ważne w akwaponice?

Światło dostarcza roślinom energię. Nasze gospodarstwa wykorzystują światło słoneczne, które jest oczywiście najlepsze dla roślin, ale na naszych szerokościach geograficznych musimy również używać sztucznego światła, szczególnie w zimie. Dzięki postępom w technologii oświetlenia LED oraz najnowszym badaniom nad fotosyntezą i chlorofilem, jesteśmy teraz w stanie zaprojektować te lampy tak, aby dokładnie spełniały potrzeby każdej rośliny. W ten sposób zużycie energii elektrycznej może być zoptymalizowane, a elektrownie otrzymują dokładnie tyle, ile potrzebują. Stoi za tym wiele lat badań i testów. Ostatnie badania przeprowadzone przez holenderskich producentów świateł do uprawy wykazały , że możliwa jest uprawa tej samej jakości roślin przy sztucznym świetle, co przy świetle słonecznym. Również w tym obszarze bazujemy na najbardziej nowoczesnej technologii.

Dlaczego w akwaponice używane są bakterie?

Bakterie odgrywają kluczową rolę w obiegu składników odżywczych. Tak jak człowiek posiada do 2 kg bakterii w jelitach, aby efektywnie wchłaniać składniki odżywcze z pożywienia, tak w systemie akwaponicznym bakterie te przekształcają produkty przemiany materii ryb w składniki odżywcze dla roślin. Pierwsza kolonia bakterii żyje w jelitach ryby, gdzie przetwarza pokarm. Druga kolonia żyje w filtrach biologicznych. Obie kolonie są monitorowane i w razie potrzeby uzupełniane. Kluczem jest zastosowanie specjalnej paszy, do której bakterie są przyzwyczajone, a cały proces przebiega bardzo sprawnie. Jeśli kolonie bakterii zostaną zakłócone, na przykład przez stosowanie środków chemicznych lub antybiotyków, procesy fermentacji lub gnicia przejmą kontrolę i cały system akwaponiczny przestanie funkcjonować. Dlatego też stosowanie tych substancji w akwaponice jest niedopuszczalne. Kolonie są zbiorem kilkudziesięciu gatunków bakterii, które razem robią dokładnie to, co jest potrzebne. W tej dziedzinie zainwestowaliśmy ogromne środki w badania nad odpowiednimi gatunkami bakterii i jest to kluczowa część naszego know-how. Niewłaściwe obchodzenie się z żywnością i bakteriami jest najczęstszym powodem, dla którego akwaponika może u kogoś nie zadziałać lub upaść.

Czy akwaponika jest lepsza w otwartej czy zamkniętej przestrzeni?

Każde zastosowanie ma swoje wady i zalety. Wyższe plony i całoroczna praca mogą być osiągnięte w ograniczonej przestrzeni. Jest to jednak równoważone przez wyższe zużycie energii. W zastosowaniach zewnętrznych zużycie energii jest minimalne, ale mogą być one eksploatowane tylko sezonowo. Dalsze różnice dotyczą wymagań w zakresie higieny środowiska i przestrzegania wymogów jakościowych. Zewnętrzne aplikacje nigdy nie będą w stanie sprostać standardom jakości ustanowionym przez AQP Food dla absolutnej jakości żywności.

NIE JESTEŚMY FATA MORGANĄ, MAMY NAMACALNE WYNIKI

Wszystko, co tu mówimy, zostało już potwierdzone. Budowa i uruchomienie 4 funkcjonalnych farm, ich plony, potwierdzone wartości odżywcze produktów, a nawet popyt, który kilkakrotnie przewyższa naszą obecną podaż.

9

kluczowych
inwestorów

2

rynki funkcjonalne
w Czechach

11

zapalonych
pracowników

198

ton warzyw
i ryb rocznie

CZY MOŻECIE RÓWNIEŻ UDOSTĘPNIĆ NAM SZKLARNIĘ LUB DZIAŁKĘ?

muszę to zobaczyć
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram