Co to jest RAS i jak działa?

Farmy

Co to jest RAS i jak działa?

Recyrkulacyjne systemy akwakultury (RAS) są przyszłością intensywnej hodowli ryb. Tylko w RAS możliwa jest intensywna hodowla ryb w pełni kontrolowanym środowisku, ale jednocześnie w sposób ekologiczny i zrównoważony, z minimalnym wpływem na otaczające ekosystemy.

Zasady systemu RAS

Systemy recyrkulacyjne RAS charakteryzują się wysoką produkcją ryb, znacząco niskim zapotrzebowaniem na źródło wody oraz bardzo ograniczonymi wypuszczanymi zanieczyszczeniami. Ryby w systemach RAS karmione są wyłącznie pokarmem granulowanym, który uwzględnia specyficzne wymagania poszczególnych gatunków ryb. Technologia RAS jest przyjazna dla środowiska, zrównoważona i wydajna.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z RAS

  • Wysoka obsada na małej powierzchni
  • Brak drapieżników
  • Eliminacja chorób ze środowiska zewnętrznego
  • Niskie zużycie wody
  • Minimalny wpływ na otaczające ekosystemy
  • Optymalne warunki do wzrostu przez cały rok
  • System RAS może być zbudowany prawie wszędzie
  • Stabilne i kontrolowane środowisko, wydajna praca
  • Znaczne wsparcie dotacyjne z funduszy unijnych
  • Zrównoważona produkcja

Ryby hodowane na farmach Future Farming

Obejrzyj film, by dowiedzieć się, jakie gatunki ryb słodkowodnych hodujemy i w jakich warunkach żyją na naszych farmach.

Nasze farmy i technologia

Istnieją trzy podstawowe systemy akwaponiczne: NFT, DWC i MB. Każdy z nich sprawdzi się w ramach innego typu farmy i produkcji. Wykorzystujemy je również na naszych farmach akwaponicznych, gdzie łączymy nowoczesną technologię z najnowszymi badaniami, a wszystko to z poszanowaniem środowiska. Dowiedz się więcej w naszym filmie.

5 POWODÓW, BY ZAUFAĆ RAS

Recyrkulacyjne systemy akwakultury to przyszłość przemysłowej hodowli ryb. W porównaniu do hodowli konwencjonalnych, mają wiele zalet. Poznaj pięć najistotniejszych.

Korzyści płynące z recyrkulacyjnych systemów akwakultury

Technologia RAS jest bardziej ekologiczna, zrównoważona i wydajna niż konwencjonalna hodowla ryb. Nie wymaga używania środków chemicznych, sprawdza się również w zimie, generuje mniej pracy dla człowieka.

Oszczędność miejsca

Oszczędność wody

Oszczędność energii

Wysoka produkcja

Zdrowe odżywianie

Tutaj możesz zobaczyć, jak wygląda farma akwaponiczna Future Farming Kaly

Akwaponiczna, ekologiczna, badawcza i edukacyjna – to właśnie nasza farma w miejscowości Kaly, na północ od Brna.

Tutaj skupiamy się na hodowli pstrąga tęczowego, a w części roślinnej uprawiamy warzywa liściaste, zioła i mikroliście (microgreens). W części wewnętrznej farmy uprawy prowadzone są przez cały rok.

Technologie dla nowoczesnego rolnictwa

DOŁĄCZ DO NAS

MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ LOKALNIE

Dołącz do społeczności nowoczesnego rolnictwa na miarę XXI wieku. Możesz też przyczynić się do lepszej przyszłości naszego kraju. To proste.