Marka Future Farming i unikatowa technologia zaawansowanej akwaponiki zaczynają wykraczać poza granice Czech. Tydzień po targach międzynarodowych GreenTech w Amsterdamie, filmowcy z organizacji doradczej brytyjskiego rządu oraz zespół filmowców UNESCO przybyli, by sfilmować technologie Future Farming.
W tym tygodniu firmę Future Farming odwiedził zespół redakcyjny St. James House z Londynu, który kręci dokument o roboczym tytule Putting the Smart info Cities dla spółki doradczej The Institution of Civil Engineers (ICE) i UNESCO. Dokument bada zagadnienie przyszłej wizji życia miejskiego w wyniku postępującej urbanizacji.
Filmowcy przylecieli do Brna bezpośrednio z Londynu. „ONZ ogłosił niedawno, że na świecie żyje 8 miliardów osób i spodziewany jest wykładniczy wzrost populacji do 2050 roku“ – wyjaśniał zainteresowanie Future Farming Dyrektor Kreatywny Richard Golbourne z SJH Group. „W naszym dokumencie przyglądamy się infrastrukturze przyszłych miast. Zadajemy pytanie, co składa się na inteligentne miasto i w jaki sposób infrastruktura inteligentnych miast może poprawić życie ludzi w przyszłości. Na farmach Future Farming poszukujemy odpowiedzi na pytanie, jak daleko w przyszłość musimy się udać, zanim zobaczymy, że ten sposób gospodarki karmi całe miasto“ – zdradził Richard Golbourne.
Premierę filmu zaplanowano na wrzesień, a w związku z kooperacją z UNESCO będzie też udostępniany szerokiej międzynarodowej publiczności inżynierów, a także ogółowi społeczeństwa. Dokument powstaje na zlecenie dla ICE i Światowego Dnia Inżynierii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju UNESCO. The Institution of Civil Engineers, z siedzibą w Londynie, jest znaczącą brytyjską organizacją o ponad 200-letniej historii, doradzającą rządowi Wielkiej Brytanii i innym znaczącym instytucjom, w jaki sposób zbudować bardziej zrównoważoną infrastrukturę. UNESCO to ONZ do spraw Oświaty, Nauki i Kultury z siedzibą w Paryżu. Założono ją w 1945 roku, a swoje biura posiada w 53 krajach świata.