Premier Petr Fiala odwiedził naszą farmę akwaponiczną w brnie

Premier Petr Fiala odwiedził naszą farmę akwaponiczną w brnie

W poniedziałek 13 czerwca 2022 r. premier Czech Petr Fiala odwiedził wraz ze swoimi współpracownikami największą w Europie farmę akwaponiczną Future Farming w dzielnicy Dolní Heršpice w Brnie.

Podczas wizyty premier odwiedził przede wszystkim część A naszego dużego kompleksu szklarniowego, w której znajdują się zakłady i ryby, a także bloki B i C, których budowa jest obecnie pomyślnie kontynuowana. Te części farmy powinny zostać ukończone i oddane do użytku jeszcze w tym roku. Premierowi i jego zespołowi towarzyszyli dyrektorzy zarządzający Future Farming Michal Fojtík i Martin Podoba.

Przed wejściem do naszej placówki trzeba było założyć niebieski fartuch. W naszych gospodarstwach obowiązują ścisłe zasady higieny i nie mogliśmy zrobić wyjątku.

Premier Fiala był zainteresowany technologią uprawy pionowej oraz ekonomicznymi i innymi zaletami akwaponiki. Przedstawiliśmy mu nasze plany i ambicje nie tylko w naszym kraju, ale także na rynkach zagranicznych – szczególnie w Europie Środkowej.

Łączy się tu hodowlę ryb z uprawą warzyw. Przedstawili mi również koncepcję, którą chcą rozwijać, i wydaje mi się, że są to nowoczesne podejścia do rolnictwa, które z pewnością zasługują na uwagę” – powiedział premier Petr Fiala.

Cieszy nas każda pomocna dłoń wyciągnięta w stronę akwaponiki. Nawiązujemy kontakt i współpracę z każdym, kto jest zainteresowany akwaponiką, słucha nas i chce nam w jakiś sposób pomóc. Teraz był to premier Republiki Czeskiej.

Budowa infrastruktury akwaponicznej w Republice Czeskiej postępuje w szybkim tempie. Śledź nas i obserwuj, jak się rozwijamy.

Udostępnij artykuł

Podobał Ci się artykuł? Nie przegap kolejnego

Zasubskrybuj periodyk naszej akwaponicznej redakcji.

    Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności. .

    MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ LOKALNIE

    Dołącz do społeczności nowoczesnego rolnictwa na miarę XXI wieku. Możesz też przyczynić się do lepszej przyszłości naszego kraju. To proste.