Krok po kroku zmierzamy w kierunku bardziej ekologicznego i wydajnego jutra

Krok po kroku zmierzamy w kierunku bardziej ekologicznego i wydajnego jutra

Dowiedz się, jak w Future Farming radzimy sobie z uprawą w pomieszczeniach, zarządzaniem wodą i współpracą ze społecznością naukową. Śledź nasze kroki w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości rolnictwa.

Future Farming R&D wkroczyło w pierwszy kwartał 2024 roku z pełnym wdrożeniem. Nadal dostarczamy nowe spostrzeżenia i możliwości z projektów badawczych w dziedzinie nowoczesnego rolnictwa – zaawansowanej akwaponiki, hydroponiki i RAS. W tym artykule przedstawiamy działania, w które nasz dział badawczo-rozwojowy będzie zaangażowany na początku tego roku.

Uprawa truskawek w domu, czyli kiedy natura przenosi się do domu

Nasze laboratoria stały się pomieszczeniem do uprawy truskawek, w którym testujemy możliwości ich uprawy. Uprawa truskawek w pomieszczeniach może być kluczowym elementem odporności na zmiany klimatu i poprawy ogólnej samowystarczalności. Podzieliliśmy się już niektórymi z naszych ustaleń w poprzednim artykule i podzielimy się kolejnymi, gdy tylko zakończymy nasze testy. Ponadto dział badawczy będzie współpracował z technologami w celu zaprojektowania prototypu pionowej uprawy truskawek.

Mączniak prawdziwy i mikroalgi. Nowe spojrzenie na karmienie

Nasz zespół przetestował karmienie mikroalgami zawierającymi wysoki poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych. Te mikroskopijne organizmy są potencjalnym sposobem na zwiększenie zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych w mięsie ryb. Więcej informacji na ten temat przedstawimy w przyszłym artykule.

Sum afrykański – przedłużenie daty ważności produktu

Dla naszego partnera hurtowego przeprowadzono analizy w celu określenia daty przydatności do spożycia dla produktu Makrela afrykańska – schłodzona, luzem na lodzie płatkowym. Analizy te są niezbędnym wymogiem prawnym w celu zapewnienia bezpiecznego (nietoksycznego) i wysokiej jakości produktu.

Projekt z Akademią Nauk Republiki Czeskiej – łączymy naukę z praktyką

Przygotowujemy się do kolejnego projektu z Akademią Nauk Republiki Czeskiej, w ramach którego przełożymy know-how instytucji naukowych na praktyczne zastosowanie w naszym gospodarstwie w Brnie Heršpicach. Współpraca ta umożliwi nam wprowadzenie jeszcze bardziej innowacyjnego i zrównoważonego podejścia do naszych praktyk rolniczych. Tematem planowanej współpracy jest prewencyjny system monitorowania, który może w odpowiednim czasie wykryć występowanie szkodników i chorób w naszych obiektach hodowli ryb.

Zarządzanie wodą i analizy laboratoryjne. Krok w kierunku zdrowej przyszłości 

Dział badawczy, we współpracy z koordynatorem projektu i specjalistą ds. hodowli ryb, przygotował dokumentację dla austriackiej firmy GWT Group, z którą będziemy konsultować proponowane rozwiązanie. Celem jest możliwość zawracania wszystkich ścieków z powrotem do systemu i wprowadzenie technologii odzyskiwania bioodpadów rybnych – gruboziarnistego osadu (tj. koncentratu składników odżywczych dla roślin) w naszych gospodarstwach. Nasze laboratoria pracują nad precyzyjnymi analizami, które pomogą zoptymalizować zużycie wody, a tym samym zwiększyć wydajność naszych farm produkcyjnych.

Ciągłe testowanie wód operacyjnych. Utrzymanie czystości i wydajności

W ramach naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój stale testujemy systemy wody procesowej na naszych farmach. Zapewnia to na przykład, że metabolity ryb są utrzymywane w granicach wartości granicznych (np. amoniak lub azotyny mają ustalone wartości maksymalne w hodowli ryb) oraz że optymalny skład roztworu odżywczego jest ustalony dla odżywiania uprawianych roślin. Bezpieczeństwo i czystość źródeł wody są dla nas priorytetem i stale dążymy do poprawy naszych praktyk.

Obserwuj dalsze sukcesy Future Farming w nowoczesnym rolnictwie, w którym nauka i praktyka łączą siły na rzecz bardziej ekologicznego i wydajnego jutra, które jest w zasięgu ręki.

Udostępnij artykuł

Podobał Ci się artykuł? Nie przegap kolejnego

Zasubskrybuj periodyk naszej akwaponicznej redakcji.

    Wysyłając formularz, akceptujesz politykę prywatności. .

    MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ LOKALNIE

    Dołącz do społeczności nowoczesnego rolnictwa na miarę XXI wieku. Możesz też przyczynić się do lepszej przyszłości naszego kraju. To proste.